اطلاعیه های مهم
خانه > مقالات مذهبی > شبهه در مورد طول عمر حضرت ولی عصر(عج)

شبهه در مورد طول عمر حضرت ولی عصر(عج)

شبهه در مورد طول عمر حضرت ولی عصر(عج)

ولادت حضرت مهدی (عج)،چگونگی ولادت حضرت مهدی(عج)،میلاد حضرت مهدی(ع)

ابلیس لعین را که عمرى طولانى دارد، تصدیق مى‏ کنید. امّا امام زمان علیه السلام با آن همه نصوص فراوان که درباره غیبت و طول عمر و ظهور آن‏ بزرگوار، و قیام او به امر خداى عزّ و جلّ که از اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؛ شک نموده و حضرتش را تصدیق نمى‏ کنید.

وارث:شیخ صدوق، بعضى از اخبار مربوط به دجال و افراد معمّرین را از کتب داستانى پیشینیان (و نه از کتابهاى حدیثى) نقل کرده و در پى آن مى ‏نویسد:

«کسانى که اهل عناد و لجاجت هستند، این گونه اخبار را که در باره دجّال و غیبت و طول عمر و خروج او در آخر الزمان است، قبول دارند و تصدیق مى‏ نمایند؛ امّا امام زمان علیه السلام، و غیبت طولانى آن بزرگوار، و ظهور آن حضرت، و پر شدن زمین از قسط و عدل را که اخبار نبوى و ائمه اطهار علیهم السلام بر آن تأکید دارد، تصدیق نمى‏ کنند. در حالى که این احادیث (حتى جزئیات زندگى آن حضرت) اسم و غیبت و نسب آن بزرگوار را به روشنى بیان داشته‏ اند.

آنها (اهل عناد و لجاجت) اراده کرده‏ اند که نور خدا را خاموش کنند، و سخنان ائمه علیهم السلام را باطل نمایند، امّا خداوند ابا دارد، حتّى اگر مشرکان کراهت داشته باشند، مى‏ خواهد که نور خود را کامل کند.

مهمّترین نکته‏ اى که در مورد شؤون حضرت مهدى علیه السلام به آن اشکال و آن را انکار مى‏ کنند، این است که مى‏ گویند:

این احادیث پیرامون طول عمر امام زمان علیه السلام به ما نرسیده است! به همین گونه، سخنان کسانى که انکار نبوّت پیامبر ما (صلّى اللَّه علیه و آله و سلم) را مى‏ نمایند. یعنى ملحدین، براهمه، یهود، نصارى، مجوس که مى‏ گویند:

صحّت معجزات و دلائل نبوّت پیامبر اکرم صلى اللَّه علیه و آله براى ما قابل قبول نیست. و به بطلان نبوّت آن حضرت اعتقاد پیدا کردند. امروز نیز عدّه زیادى از این طوایف گویند:

عقول ما نمى‏ پذیرد که شخصى بیش از حدّ معمول عمر کند، و عمر طولانى داشته باشد. و طعنه مى‏ زنند که:

چگونه عمر امام شما بیشتر از عمر افراد دیگر مى‏ باشد؟! پاسخى که به اینان داده مى‏ شود همان پاسخى است. که به منکران نبوّت مى‏ دهیم. و آن این است که:

دجّال را در حالى که عمرى بسیار طولانى‏ تر از افراد دیگر دارد و در غیبت زندگى مى‏ کند، و ابلیس لعین را که عمرى طولانى دارد، تصدیق مى‏ کنید. امّا امام زمان علیه السلام با آن همه نصوص فراوان که درباره غیبت و طول عمر و ظهور آن‏ بزرگوار، و قیام او به امر خداى عزّ و جلّ که از اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؛ شک نموده و حضرتش را تصدیق نمى‏ کنید

منبع:وارث

 

ثبت دامنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ثبت دامنه