اطلاعیه های مهم
خانه > اخبار مذهبی > دعای ام داوود

دعای ام داوود

دعای ام داوود

حجت الاسلام بنی هاشمی گفت: دعای ام داوود بسیار مجرب بوده به طوری که برای برآورده شدن حوایج و آزادی فرزندان از زندان‌های حاکم ستمگر موثر بوده و این دعا نوعی تزکیه نفس و تهذیب روح است.

وارث: حجت الاسلام سید جلال بنی هاشمی با اشاره به دعای ام داوود اظهار داشت: دعای ام داوود یکی از دعاهای بسیار مجربی است که شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان و همچنین شیخ طوسی درکتاب مصباح از فضیلت‌های این دعای ارزشمند ذکر کرده‌اند.

وی بیان کرد: این دعای زیبا برای دفع مشکلات، سختی‌ها و شدائد، برآورده شدن حاجات و همچنین آزاد کردن اسرا از زندان‌های ستمگران سفارش ویژه‌ای شده است.

دعای ام داوود بهانه‌ای برای دور شدن از هیجانات دنیا/ ام داوود فرزندش را از اعدام با این دعا نجات داد

مدیر حوزه علمیه نبی اکرم(ص) افزود: مراسم ام داوود با اقامه نماز ظهر و عصر روزه داران در روز ۱۵ رجب شروع شده و با قرائت ۱۰۰ مرتبه سوره حمد، ۱۰۰ مرتبه سوره توحید، ۱۰ مرتبه آیه الکرسی و همچنین سوره بنی اسرائیل ادامه‌ می‌یابد و در آخر دعای ام داوود که در آن اسامی فرشتگان و پیامبران الهی آمده خوانده می‌شود.

وی در ادامه ابراز داشت: در زمان امام صادق(ع) مادری که فرزندش به نام داوود در زندان حاکمان ستمگر زمان گرفتار شده و قرار بود اعدام شود و به همین خاطر مادرش به نزد امام صادق (ع) آمده و به ایشان متمسک شده و امام صادق (ع) این دعا را به این مادر آموزش داده و فرزندش از زندان نجات پیدا کرد.

حجت الاسلام بنی هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: برای انجام دعای ام داوود انسان باید به یک جای خلوت و دور از مشغله‌های دنیوی رفته سپس به وی و مناجات با خدای خویش بپردازد و بهتر است که این دعای بسیار مجرب در مکان بی سقف خوانده شود.

ثبت دامنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ثبت دامنه